Ha van egy komplex szám trigonometrikus alakban pl z1 ami megvan szorozva 125 el olyankor csak az r-t kell megszorozni? pl 1(cos270+i*sin270) és akkor ebből 125(cos270+i*sin270)?
2021. jan. 13. 17:42
 1/1 anonim ***** válasza:
51%

Igen. Ha egy szorzatot szorzol egy számmal, akkor csak az egyik tényezőt szorzod.

2*(3*5)=(2*3)*5=3*(2*5)

2021. jan. 13. 17:50