Ezt kaptam házinak! Itt most elég összeszorozni a hosszt az értékkel?2021. jan. 13. 16:39
1/8 anonim válasza:
Nem köbméter van megadva? Hogy m3?
De ha nem akkor igen elég összeszorozni azt és kész !
3/8 anonim válasza:
Gondolom 1 m^3 ára van megadva, nem 1 m-é...
Kiszámolod a térfogatát (tekintheted hengernek), és azt megszorzod a köbméterenkénti árral, így kapod meg, hogy mennyi az ára a fának.
4/8 anonim válasza:
Ha már hárman kérdeznek, miért nem válaszolsz?
5/8 A kérdező kommentje:
most küldte a tanár hogy elírta és köbméter. köszönöm a segítségeket
2021. jan. 13. 16:59
6/8 anonim válasza:
A henger térfogata az alap területének és a henger magasságának a szorzata.
Tudjuk, hogy az alap egy kör, mely átmérője 40 cm, tehát a sugár 20 cm, azaz 0.2 m.
Először kiszámoljuk az alap területét. Mivel az alap egy kör, a terület r^2*pi. (0.2^2)*pi = 0.1256 m^2
Ezt követően ezt megszorozzuk a henger magasságával, így megkapjuk a törzs térfogatát 0.1256*9,8 = 1,2309 m^3
Végül, ezt megszorozzuk az árral 1,2309*19500 = 24002,55 forint
8/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a segítségeket
2021. jan. 13. 17:12