Bükkfa törzsének hossza 9,8 m, az átmérője 40 cm. Mekkora ennek az értéke, ha 1 m bükkfa ára 19.500 Ft?

Ezt kaptam házinak! Itt most elég összeszorozni a hosszt az értékkel?

2021. jan. 13. 16:39
 1/8 anonim ***** válasza:
70%

Nem köbméter van megadva? Hogy m3?


De ha nem akkor igen elég összeszorozni azt és kész !

2021. jan. 13. 16:41
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem 1 m^3 bükkfa ára van adva?
2021. jan. 13. 16:42
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom 1 m^3 ára van megadva, nem 1 m-é...


Kiszámolod a térfogatát (tekintheted hengernek), és azt megszorzod a köbméterenkénti árral, így kapod meg, hogy mennyi az ára a fának.

2021. jan. 13. 16:42
 4/8 anonim ***** válasza:
40%
Ha már hárman kérdeznek, miért nem válaszolsz?
2021. jan. 13. 16:44
 5/8 A kérdező kommentje:
most küldte a tanár hogy elírta és köbméter. köszönöm a segítségeket
2021. jan. 13. 16:59
 6/8 anonim ***** válasza:

A henger térfogata az alap területének és a henger magasságának a szorzata.


Tudjuk, hogy az alap egy kör, mely átmérője 40 cm, tehát a sugár 20 cm, azaz 0.2 m.


Először kiszámoljuk az alap területét. Mivel az alap egy kör, a terület r^2*pi. (0.2^2)*pi = 0.1256 m^2


Ezt követően ezt megszorozzuk a henger magasságával, így megkapjuk a törzs térfogatát 0.1256*9,8 = 1,2309 m^3


Végül, ezt megszorozzuk az árral 1,2309*19500 = 24002,55 forint

2021. jan. 13. 17:02
 7/8 anonim válasza:
Gyanúsan olcsó az a bükkfa.
2021. jan. 13. 17:03
 8/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a segítségeket
2021. jan. 13. 17:12