1. Egy autó gyorsulása 3m/s2 , 1200m-t tett meg. Mekkora az elért sebessége az autónak és ezt a sebességet hány másodperc alatt érte el?


2021. jan. 11. 22:52
 1/2 anonim ***** válasza:
s = at² / 2
2021. jan. 11. 22:53
 2/2 descent válasza:

Ebből t négyzet: s/a*2, azaz 1200/3*2 = 400*2 = 800

Ebből t=gyök(800)=28,28s

v=a*t = 3*28,28 = 84,84 m/s = 305,4 km/h

2021. jan. 12. 21:38