2021. jan. 11. 22:52
2/2 descent válasza:
Ebből t négyzet: s/a*2, azaz 1200/3*2 = 400*2 = 800
Ebből t=gyök(800)=28,28s
v=a*t = 3*28,28 = 84,84 m/s = 305,4 km/h