Első és másodrendű deriváltak feladat?


Adott az f(x,y) =(x+2y)*e^(x/4) függvény.

Számítsa ki az elsőrendű parciális deriváltjait a P(0;0) pontban.


Írja fel a vegyes másodrendű parciális deriváltfüggvényeit.


Kétváltozós függvényeknek kitudom számítani az első és másodrendű deriváltjait viszont ez az e^(x/4) nagyon bezavart. Valaki letudná vezetni hogy hogyan is nézne ki ennek a megoldása?



2021. jan. 11. 19:57
 1/3 anonim ***** válasza:

Láncszabállyal kell deriválni;


= e^(x/4) * (x/4)' = e^(x/4) * 1/4

2021. jan. 11. 20:10
 2/3 anonim ***** válasza:

[link]


Bontsd fel a zárójelet, és derivál tagonként!

2021. jan. 11. 20:17
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2021. jan. 11. 22:25