Adott az f(x,y) =(x+2y)*e^(x/4) függvény.
Számítsa ki az elsőrendű parciális deriváltjait a P(0;0) pontban.
Írja fel a vegyes másodrendű parciális deriváltfüggvényeit.
Kétváltozós függvényeknek kitudom számítani az első és másodrendű deriváltjait viszont ez az e^(x/4) nagyon bezavart. Valaki letudná vezetni hogy hogyan is nézne ki ennek a megoldása?
2021. jan. 11. 19:57
1/3 anonim válasza:
Láncszabállyal kell deriválni;
= e^(x/4) * (x/4)' = e^(x/4) * 1/4
2/3 anonim válasza:
3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2021. jan. 11. 22:25