Azt nem értem, hogy miért így kell meghatározni az a_n=b*a_(n-1)+c*a_(n-2) rekurzív képletű sorozat általános tagját, hogy honnan jön a karakterisztikus egyenlet és a mértani sorozatos ötlet, és miért lineáris kombinációja az általános képlet a két gyöknek. Valaki el tudná magyarázni az alapoktól az egészet, nagyon hálás lennék2019. dec. 23. 19:44
1/1 anonim válasza:
Annyiban hasonlít a mértani sorozatra, hogy ugye ott a(n)=q*a(n-1),
és ha nagyon akarom, akkor
a(n)=q/2*a(n-1)+q^2/2*a(n-2).
Ennyiben hasonlít a mértani sorozatra, gondolom innen az ötlet.
Azután, ha feltesszük, hogy mértani sorozat a megoldás, akkor a(n-1)=q*a*(n-2) és a(n)=q^2*a*(n-2).
Egyszerűsítve a(n-2)-vel kapunk egy másodfokú egyenletet q-ra.
Azután a lineáris kombináció adja magát, mert ha az egyik és a másik változat is jó, akkor a rekurzió jellege miatt könnyen belátható, hogy a lin-komb is megoldás.