Adja meg az alábbi függvény értékeket: ln sqrt(e),cos Pí/3, arctg(-1),hatványfüggvény,logaritmus, trigonometrikus és arkusz függvény.
Az első kettőnek azt mondanám hogy 0.5 a függvényértéke ha jól gondolom de a többiről fogalmam sincs valaki letudná írni hogyan kéne ezeket kiszámolni? előre is köszönöm.
2021. jan. 11. 16:15
1/1 anonim válasza:
cos(Pi/3)=cos(60°)=1/2
arctg(-1)=-Pi/4 (Az a szög, aminek a tangense -1.)