Függvényértékeket hogyan kell kiszámolni?


Adja meg az alábbi függvény értékeket: ln sqrt(e),cos Pí/3, arctg(-1),hatványfüggvény,logaritmus, trigonometrikus és arkusz függvény.


Az első kettőnek azt mondanám hogy 0.5 a függvényértéke ha jól gondolom de a többiről fogalmam sincs valaki letudná írni hogyan kéne ezeket kiszámolni? előre is köszönöm.



2021. jan. 11. 16:15
 1/1 anonim ***** válasza:
64%

cos(Pi/3)=cos(60°)=1/2

arctg(-1)=-Pi/4 (Az a szög, aminek a tangense -1.)

2021. jan. 11. 16:21