1000 baci van a tenyeszetben, es tudjuk, hogy orankent 10%-kal novekszik a szamuk. Tehat egy ora mulva 1100, 2 ora mulva 1210, 3 ora mulva 1331 baci, stb.
Hany ora mulva lesz egymillio bakteriumunk?
2021. jan. 8. 17:16
1/3 anonim válasza:
1000*1,1^x=100000
1,1^x=1000
x*lg1,1=3
x=3/lg1,1=72,48 => 72 óra múlva lesz 1000000 baci.
2/3 A kérdező kommentje:
Remek, köszönöm a gyors választ! :)
2021. jan. 9. 04:23
3/3 A kérdező kommentje:
Az lg1,1-et hogyan számoltad ki?
2021. jan. 10. 17:25