Tudnátok ebben a matek háziba segíteni?

[link]

2021. jan. 7. 12:21
 1/6 anonim ***** válasza:
Meddig jutottál el a megoldásban? Hol akadtál el?
2021. jan. 7. 12:26
 2/6 anonim ***** válasza:

4^x=(2^x)^2

[link]

[link]

[link]

2021. jan. 7. 14:32
 3/6 A kérdező kommentje:
Az a-t hogyan kellene megoldani mert a tesóm akinek 4-es lett a matek érettségije ő sem tudja.
2021. jan. 7. 18:11
 4/6 anonim ***** válasza:

A tesód helyében szégyelném magam.

2/3*3^x+27*3^x=83

3^x*(2/3+27)=83

3^x*83/3=83

3^x=3^1

x=1

2021. jan. 7. 18:17
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi szépen
2021. jan. 7. 18:20
 6/6 A kérdező kommentje:
Matek tanár vagy amúgy?
2021. jan. 7. 20:25