GreatLear kérdése:

Valaki segítene ebbe a matek háziba?


Egy kertet 3 munkás 5 nap alatt ás fel. Hány nal alatt ásná fel ugyanezt a kertet ugyanilyen teljesítménnyel


1 munkás

6 munkás

10 munkás?



2019. dec. 13. 13:48
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Azért, azt biztosan kitudod logikázni, hogy a hat ember fele annyi idő alatt végez. Vagy azt, hogy egy ember háromszor annyi idő alatt végez. :D


Itt egyedül a 10 munkáshoz kell minimálisan számolni. Ezen keresztül egyébként bármennyi munkással kilehet számolni.


3/10=0.3

0.3x5=1.5 vagyis 10 ember másfél nap alatt végez.

Ez alapján kiszámolhatod a többit is, ha nem lenne egyértelmű.

2019. dec. 13. 14:07
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Egy munkás egy nap alatt a kert 1/15 rézét ássa fel.


Egy munkás 1/(1/15)=15 nap alatt ásná fel.


Hat munkás egy nap alatt a kert 6/15 részét ásná fel, így 1/(6/15)=5/2 nap alatt ásná fel a kertet.


Tíz munkás egy nap alatt a kert 10/15 részét ásná fel, így 1/(10/15)=3/2 nao alatt ásná fel a kertet.

2019. dec. 13. 14:09
 3/3 anonim ***** válasza:
Ird azt mindegyikre, hogy semennyi ido nem szukseges, hiszen a 3 munkas mar megcsinalta 5 nap alatt ;)
2019. dec. 14. 10:33