Segít valaki a fizika házimban?


Ezek kellenek:

1,

v= 72 km/h

t= 5s

s= ?

2,

s1= 300m

v1= 10m/s

s2= 500m

v2= 10m/s

và=?

3,

Vo= 20m/s

V= 30m/s

t= 5s

a=?

s=



2021. jan. 6. 13:06
 1/8 A kérdező kommentje:
az elsőre már választ kaptam , így a másik 2 érdekelne
2021. jan. 6. 13:08
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

s = v / t

a = Δv / Δt

2021. jan. 6. 13:17
 3/8 anonim ***** válasza:
Négyjegyű függvénytáblázat 87. oldal
2021. jan. 6. 13:23
 4/8 A kérdező kommentje:
mára kéne
2021. jan. 6. 13:40
 5/8 A kérdező kommentje:
akkor mindegy :DDDD
2021. jan. 6. 19:17
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem fogom megoldani helyetted a feladatodat (szóval, ha ezt várod, akkor ne nálam kopogtass), mert abból semmit nem fogsz tanulni. Ezek nagyon egyszerű fizikai példák, csak a képleteket és a kiszámítást kell tudni. Ebben, viszont ezer örömmel segítek! :-)


1. példánál alkalmazandó képlet: s=v*t


De, mivel a tempus secundumban van megadva, a velocitas, pedig km/h-ban, ezért át kell váltani. 1 m/s = 3,6 km/h. És figyelj, hogy milyen mértékegységben kérik!


2. példánál alkalmazandó képletek: t=s/v. Figyelj oda, hogy mind a kettőnél kiszámold, a tempus értékét, mivel az átlag sebesség kiszámításához, szükség van az s összes/t összes, képletre. Szóval helyettesíts be, add össze, majd oszd el őket! Itt nem kell átváltani, mivel összetartozó, mértékegységek vannak megadva.


3. példánál figyelj! Gondolom m/s-ben, nem a volument szeretted volna megadni, vagyis a térfogatot, ezért kis v!


Az első képlet, amit használni kell, az a=Δv/Δt Ezzel megkapod a gyorsulást m/s^2-ben, ezért nem kell átváltani. Mivel nem adtál elég pontos információkat, ezért nem tudom, hogy a 2 v, mit takar, de gondolom, vˇ1 és vˇ0, akart lenni, csak lemaradt az index. Gondolom van hozzá valami történet is és abból következően meg lehetne mondani, hogy kiindulási sebesség van-e és hogy mely sebesség, hova tartozik.


A képlet, amit alkalmaznod kell, a példa második részében, pedig: s=a/2.t^2 Ezzel pedig megkapod az utat.


Remélem tudtam segíteni!

2021. jan. 7. 17:44
 7/8 anonim ***** válasza:

V=S/T

A= Delta V/ delta T

2021. jan. 19. 01:20
 8/8 anonim válasza:
Ebből aztán k*rva sokat fog érteni xdd
2021. jan. 24. 18:32