Mekkora annak a testnek a tömege, amelyet 400 N nagyságú erő
5 m/s2 gyorsulással mozgat?
2. Egy 20 kg tömegű testet 500 N erővel gyorsítunk. Mekkora lesz a
gyorsulása?
3. Egy 50 kg tömegű gepárd 3 s alatt növeli a sebességét álló helyzetből
108 km/h-ra. Mekkora erő kell ehhez?
2020. jún. 5. 20:04
1/3 anonim válasza:
1.-2.
F=m*a ---> m=F/a ---> a=F/m behelyettesíted az adatokat majd bepötyögöd számológépbe.
3.
F=m*a és a=V/t
=->
F=m*V/t de a V nem 108k/h hanem 108/3,6 = 30m/s!
A segítségért cserébe kérek palacsintát :D
2/3 anonim válasza:
#2
Én rengeteg embernek segítettem már itt (most is segítek szívesen) és nem kaptam semmit érte.
3/3 anonim válasza:
A 3-as feladatnál azért illett volna közölni hogy az F=m*V/t honnan jön és milyen feltételek mellett érvényes. Így a palacsintát csak töltelék nélkül kaphatod.