Valaki segít a fizika házimban?


Mekkora annak a testnek a tömege, amelyet 400 N nagyságú erő

5 m/s2 gyorsulással mozgat?

2. Egy 20 kg tömegű testet 500 N erővel gyorsítunk. Mekkora lesz a

gyorsulása?

3. Egy 50 kg tömegű gepárd 3 s alatt növeli a sebességét álló helyzetből

108 km/h-ra. Mekkora erő kell ehhez?



2020. jún. 5. 20:04
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

1.-2.

F=m*a ---> m=F/a ---> a=F/m behelyettesíted az adatokat majd bepötyögöd számológépbe.


3.

F=m*a és a=V/t

=->

F=m*V/t de a V nem 108k/h hanem 108/3,6 = 30m/s!


A segítségért cserébe kérek palacsintát :D

2020. jún. 5. 20:15
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

#2

Én rengeteg embernek segítettem már itt (most is segítek szívesen) és nem kaptam semmit érte.

2020. jún. 5. 20:45
 3/3 anonim ***** válasza:
A 3-as feladatnál azért illett volna közölni hogy az F=m*V/t honnan jön és milyen feltételek mellett érvényes. Így a palacsintát csak töltelék nélkül kaphatod.
2020. jún. 5. 21:36