Melyik az a függvény, amely 1-ben nem deriválható és 1-ben lokális maximuma van?


2020. dec. 22. 09:56
 1/6 anonim ***** válasza:
65%
Például: f(x)= -|x-1|
2020. dec. 22. 09:59
 2/6 anonim ***** válasza:
0%

Ezzel a függvénnyel csak annyi a baj, hogy nem lokális, hanem globális maximuma van.


De a |-|x-1|+1| függvény már jó lesz; x=1-ben lokális maximuma van, mert a (0;2) intervallumon maximum, de a teljes R-en nem, viszont x=1-ben nem differenciálható:


[link]

2020. dec. 22. 13:46
 3/6 anonim ***** válasza:
55%

Kérdező ne hallgass a #2-re! Az f(x)=-|x-1| függvénynek lokális maximuma van az 1-ben, ami történetesen globális maximum is.

Nézd meg a lokális maximum definícióját!

[link]

2020. dec. 22. 13:55
 4/6 anonim ***** válasza:
0%

Így van, a globális maximum egyben lokális maximum is.

Azonban élek a gyanúperrel, hogy a feladatkiírás "valódi" lokális maximumot kér (tehát ami nem egyben globális maximum is), így viszont a te megoldásod nem lesz jó.

Már csak azért is, mert akkor nem írták volna oda, hogy lokális maximum. Akkor csak annyit írtak volna, hogy ne legyen deriválható az x=1 helyen és ott legyen maximuma.

2020. dec. 22. 14:15
 5/6 anonim ***** válasza:
-:)
2020. dec. 22. 14:23
 6/6 Adrian.Leverkuhn ***** válasza:
65%

Például az f(x)=||x-1|-3| tökéletesen megfelel a feltételeknek.


[link]

2020. dec. 22. 15:01