2020. dec. 18. 11:42
1/1 anonim válasza:
A NaOH-oldatban 0,0275dm3*1 mol /dm3=0,0275 mol NaOH van.
Ennek semlegesítéséhez kell 0,0275 mol HCl.
Az a kérdés, hogy ez hány ml 10^(-1,5) mol/dm3-s HCl oldatban van.
10^(-1,5)=0.0316 mol/dm3.
1000 ml-ben tehát van 0,0316 mol HCl
0,0275 mol HCl 0,0275/0,0316*1000 = 870.25 ml-ben van.