Hány ml 1,50 pH-jú sósavoldat szükséges 27,5 ml 14,00 pH-jú NaOH oldat közömbösítéséhez?


2020. dec. 18. 11:42
 1/1 anonim ***** válasza:

A NaOH-oldatban 0,0275dm3*1 mol /dm3=0,0275 mol NaOH van.

Ennek semlegesítéséhez kell 0,0275 mol HCl.

Az a kérdés, hogy ez hány ml 10^(-1,5) mol/dm3-s HCl oldatban van.

10^(-1,5)=0.0316 mol/dm3.

1000 ml-ben tehát van 0,0316 mol HCl

0,0275 mol HCl 0,0275/0,0316*1000 = 870.25 ml-ben van.

2020. dec. 19. 18:47