Logikai feladatokban valaki tud segiteni?


1.Egy hordó tele van vízzel. Minden segédeszköz nélkül hogyan tudod a tartalmát

megfelezni?

2.Hogyan tudod a 31-et felírni 5 darab hármassal?

3.Egy fán láttam almákat. Nem vettem le a fáról almákat, de nem is hagytam a fán almákat. Hány alma volt a fán?

4.Három egymást követő természetes szám szorzata 21-szer akkora, mint az

összegük. Mely számokról van szó?

5.Imre most 24 éves, kétszer annyi idős, mint József volt akkor, amikor Imre annyi idős volt, mint most József. Hány éves most József?



2020. dec. 18. 11:22
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

4)

(n-1)n(n+1)=21*3n

n^2-1=63

n^2=62

n=8

A számok: 7, 8, 9

2020. dec. 18. 11:33
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

5)

x-12=24-x

x=18

2020. dec. 18. 11:36
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

2)

3^3+3+3/3

2020. dec. 18. 11:41
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

3-as: A többesszám a kulcs:

Megoldás 2 alma volt a fán, egyet vettél le ---> nem vettél le almáKAT, és nem is hagytál almáKAT. :)

2020. dec. 18. 11:50
 5/7 A kérdező kommentje:
Az 1. feladat helyett van ez:A Big Ben, London legnagyobb órája minden egész órát hangos harangozással jelez. Ha három órakor három másodperc kell három harangszóhoz, akkor hat órakor mennyi idő alatt harangoznak hatszor a Big Benben?
2020. dec. 18. 12:16
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

1) akkor: 3 órakor hogyan is működik? Megütik a harangot először, ekkor kezdődik a számlálás. Tehát a maradék két ütésre kell 3 másodperc ---> két ütés közt eltelt idő 1,5 másodperc.


6 órakor: Megütik az elsőt, ekkor indul a számlálás.

A maradék 5 ütéshez 5x1,5 másodperc kell, tehát 7,5 másodperc.

2020. dec. 18. 12:21
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segitséget!Remélhetőleg kapok egy 5-öst! :)
2020. dec. 18. 12:47