Hogyan tudom ezt megcsinálni? 2 feladatot nem értek:
1. x négyzet = 4x
2. hogyan tudnám ezt egyszerüsíteni?
(3a négyzet+7a-20)/(a négyzet+6a+8)
Előre köszönöm a segítséget!
2020. dec. 16. 10:26
1/7 A kérdező kommentje:
Ha lehet, akkor 13 óra wlött írjatok, utána már késő, de akkor is köszönöm!
2020. dec. 16. 10:27
2/7 anonim válasza:
1)
x^2=4x
x^2-4x=0
x(x-4)=0
x1=0 x2=4
2)
((3a-5)(a+4))/((a+2)(a+4)=(3a-5)/(a+2)
3/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!
Most már értem :)
2020. dec. 16. 10:47
4/7 anonim válasza:
1.Esetre bontás:
x^2=4x,ha x nem 0:
x=4. Ha x = 0 akkor:
Igaz az egyenlőség. Tehát: x=4 vagy 0.
2. Szorzattá alakítás:
3a^2+7a-20/a^2+6a+8=(3a-5)(a+4)/(a+2)(a+4)=3a-5/a+2
5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2020. dec. 16. 10:58
6/7 anonim válasza:
Én a helyedben a matekkönyvet olvagattam volna. Nincs más út.
7/7 A kérdező kommentje:
Igen, el is olvastam, de nem vol sajnos benne ilyen példa.
2020. dec. 17. 09:42