Matek házi, és nem értem. Segítetek?


Hogyan tudom ezt megcsinálni? 2 feladatot nem értek:

1. x négyzet = 4x

2. hogyan tudnám ezt egyszerüsíteni?

(3a négyzet+7a-20)/(a négyzet+6a+8)

Előre köszönöm a segítséget!



2020. dec. 16. 10:26
 1/7 A kérdező kommentje:
Ha lehet, akkor 13 óra wlött írjatok, utána már késő, de akkor is köszönöm!
2020. dec. 16. 10:27
 2/7 anonim ***** válasza:
96%

1)

x^2=4x

x^2-4x=0

x(x-4)=0

x1=0 x2=4


2)

((3a-5)(a+4))/((a+2)(a+4)=(3a-5)/(a+2)

2020. dec. 16. 10:45
 3/7 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm!

Most már értem :)

2020. dec. 16. 10:47
 4/7 anonim ***** válasza:
91%

1.Esetre bontás:

x^2=4x,ha x nem 0:

x=4. Ha x = 0 akkor:

Igaz az egyenlőség. Tehát: x=4 vagy 0.


2. Szorzattá alakítás:

3a^2+7a-20/a^2+6a+8=(3a-5)(a+4)/(a+2)(a+4)=3a-5/a+2

2020. dec. 16. 10:53
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2020. dec. 16. 10:58
 6/7 anonim ***** válasza:
36%
Én a helyedben a matekkönyvet olvagattam volna. Nincs más út.
2020. dec. 16. 11:50
 7/7 A kérdező kommentje:
Igen, el is olvastam, de nem vol sajnos benne ilyen példa.
2020. dec. 17. 09:42