Egy Szudánban épült duzzasztógát keresztmetszete 473 m2területű szimmetrikus trapéz. A gát (trapéz) magassága 22 m, tetejének szélessége 11 m. a.) Milyen széles a gát alapja? /3p/b.) Mekkorák a keresztmetszet-trapéz szárai?

Aki esetleg letudná vezetni megköszönöm mert számomra nem érthető ez a feladat

2020. dec. 15. 09:47
 1/4 anonim ***** válasza:

m=22

c=11

T=474

T=(a+c)*m/2

Helyettesíts be!


b^2=m^2+((a-c)/2)

Helyettesíts be!

2020. dec. 15. 10:19
 2/4 anonim ***** válasza:
Bocs! T=473. Ekkor a=32.
2020. dec. 15. 10:24
 3/4 Wadmalac ***** válasza:
2020. dec. 15. 10:50
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindkettőtöknek! :)
2020. dec. 15. 11:32