Összeöntünk 0.250kg 20.0 m/m%-os, 450,0 g 30.0m/m%-os és 500,0 g 80.0m/m%-os oldatot. Mi lesz keletkező oldat tömegszázalékos összetétele?
Megoldás 48.75 m/m%
Hogy jön ez ki? Mi a képlet?
2020. dec. 14. 19:45
1/2 anonim válasza:
20 m/m% jelentése: 100g oldat 20g oldott anyag van, tehát 80g az oldószer.
250g*0.2=50g
450g*0.3=135g
500*0.8=400g
250g+450g+500g=1200g oldat, amelyben 50g+135g+400g=585g oldott anyag van:
585/1200=0,4875 => 48,75m/m%-os a keletkező oldat.
2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! Ment a zöld like :)
2020. dec. 14. 21:10