Ötösöm lesz kémiából/ oldatok keverése?


Összeöntünk 0.250kg 20.0 m/m%-os, 450,0 g 30.0m/m%-os és 500,0 g 80.0m/m%-os oldatot. Mi lesz keletkező oldat tömegszázalékos összetétele?


Megoldás 48.75 m/m%


Hogy jön ez ki? Mi a képlet?


2020. dec. 14. 19:45
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

20 m/m% jelentése: 100g oldat 20g oldott anyag van, tehát 80g az oldószer.

250g*0.2=50g

450g*0.3=135g

500*0.8=400g

250g+450g+500g=1200g oldat, amelyben 50g+135g+400g=585g oldott anyag van:

585/1200=0,4875 => 48,75m/m%-os a keletkező oldat.

2020. dec. 14. 20:43
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! Ment a zöld like :)
2020. dec. 14. 21:10