1. Nettó eladási ár 4200Ft, beszerzési ár 1800Ft. Feladat számítsa ki az árrést? 2. Nettó eladási ár 2500Ft, árrés 800Ft, feladat számítsa ki a nettó beszerzési árat? 3. Beszerzési ár 1500Ft, árrés 600Ft. Feladat számítsa ki a nettó eladási árat?

2020. dec. 14. 12:37
 1/2 anonim ***** válasza:

Besz ár+árrés=Nettó el. ár

Tehát :

1.4200-1800=

2.2500-800=

3.1500+600=

2020. dec. 14. 13:00
 2/2 anonim ***** válasza:

Annak idején csináltam Excelbe egy segédletet, ami kiszámolja ezeket, és tudsz vele gyakorolni/ellenőrizni.

Ha gondolod, írj rám, és átküldöm.

2020. dec. 14. 13:09