Milyen induktivitású tekercset kell választanunk egy 470 nF-os kondenzátorhoz, ha rezgőkörrel szeretnénk előállítani: a, a hálózati 50 Hz frekvenciájú váltakozó feszültséget? b, a 440 Hz frekvenciájú normál „A” hangot?


2020. dec. 11. 14:44
 1/3 anonim ***** válasza:

A rezonanciafrekvencián: ωL=1/ωC

Innen: L=1/ω²C

ω=2πf

f=50 Hz-re: L=1/ω²C=1/[(2π·50)²·470·10⁻⁹]=21,56 H

f=440 Hz-re: L=1/ω²C=1/[(2π·440)²·470·10⁻⁹]=0,28 H

2020. dec. 11. 15:20
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen
2020. dec. 11. 16:57
 3/3 A kérdező kommentje:

Eben a 2 feladatban is tudsz segíteni??



Egy rezgőkör 0,001 H induktivitású tekercset és 470 nF kapacitású kondenzátort tartalmaz. Mennyi a rezgőkör saját frekvenciája és periódus ideje?


Egy kapcsolóval zárható rezgőkör 10 nF kapacitású kondenzátorát 12 V feszültségre töltjük. A rezgőköri tekercs induktivitása 0,2 H. a, Mennyi a kondenzátor legnagyobb energiája? b, Mennyi a tekercs legnagyobb energiája?

2020. dec. 11. 18:31