2020. dec. 11. 14:44
1/3 anonim válasza:
A rezonanciafrekvencián: ωL=1/ωC
Innen: L=1/ω²C
ω=2πf
f=50 Hz-re: L=1/ω²C=1/[(2π·50)²·470·10⁻⁹]=21,56 H
f=440 Hz-re: L=1/ω²C=1/[(2π·440)²·470·10⁻⁹]=0,28 H
2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen
2020. dec. 11. 16:57
3/3 A kérdező kommentje:
Eben a 2 feladatban is tudsz segíteni??
Egy rezgőkör 0,001 H induktivitású tekercset és 470 nF kapacitású kondenzátort tartalmaz. Mennyi a rezgőkör saját frekvenciája és periódus ideje?
Egy kapcsolóval zárható rezgőkör 10 nF kapacitású kondenzátorát 12 V feszültségre töltjük. A rezgőköri tekercs induktivitása 0,2 H. a, Mennyi a kondenzátor legnagyobb energiája? b, Mennyi a tekercs legnagyobb energiája?
2020. dec. 11. 18:31