Függvényekhez kéne segítség valaki el tudja magyarázni az alábbiakat?


Az lenne a kérdésem hogy ezekből hogyan lehet ki számolni a függvény koordinátáját? A tanár ezt adta fel de nem fűzött hozzá semmit.

1,f(x)=2x+4

2,g(x)=-0.5x-3



2020. dec. 11. 12:31
 1/1 anonim ***** válasza:

x helyére beírod a számokat, majd végigszámolod. Például ha x=4, akkor


f(4) = 2*4+4 = 8+4 = 12, tehát f(4)=12. Az f(4) nem más, mint az f függvény értéke az x=4 helyen. Ezt a jelölést a "ti szinteteken" nem szokás használni.

A lényeg; az első koordináta mindig az, amit x helyére beírsz, a második koordináta pedig a kapott függvényérték. Esetünkben, ha ábrázolni akarjuk koordináta-rendszerben, akkor a függvény (4;12) pontját tudjuk ábrázolni.

Minél több pontot ábrázolsz, annál jobban látszik, hogy a függvény képe gyakorlatilag egy egyenes.


A g(x) függvény esetén is egyenest fogsz kapni.

2020. dec. 11. 12:36