Az lenne a kérdésem hogy ezekből hogyan lehet ki számolni a függvény koordinátáját? A tanár ezt adta fel de nem fűzött hozzá semmit.
1,f(x)=2x+4
2,g(x)=-0.5x-3
2020. dec. 11. 12:31
1/1 anonim válasza:
x helyére beírod a számokat, majd végigszámolod. Például ha x=4, akkor
f(4) = 2*4+4 = 8+4 = 12, tehát f(4)=12. Az f(4) nem más, mint az f függvény értéke az x=4 helyen. Ezt a jelölést a "ti szinteteken" nem szokás használni.
A lényeg; az első koordináta mindig az, amit x helyére beírsz, a második koordináta pedig a kapott függvényérték. Esetünkben, ha ábrázolni akarjuk koordináta-rendszerben, akkor a függvény (4;12) pontját tudjuk ábrázolni.
Minél több pontot ábrázolsz, annál jobban látszik, hogy a függvény képe gyakorlatilag egy egyenes.
A g(x) függvény esetén is egyenest fogsz kapni.