Egy trapéz hosszabbik alapja 5cm, és az átlók 3:1 arányban osztják egymást. Határozza meg a másik alap hosszát?

Valaki tudna segíteni?
2020. dec. 8. 16:26
 1/4 anonim ***** válasza:

5/c=3/1

c=5/3

2020. dec. 8. 16:28
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, és hogyan lehet kiszámolni?
2020. dec. 8. 16:32
 3/4 A kérdező kommentje:
Vagyis ezt hogyan tudnám levezetni?
2020. dec. 8. 16:32
 4/4 anonim ***** válasza:

A két átló metszéspontja az alapok csúcsaival hasonló háromszögeket határoz meg, mert a szögeik váltószögek.

Hasonló háromszögek megfelelő oldalainak aránya egyenlő.

2020. dec. 8. 16:35