Egy húrtrapéz adatai pitagorasz tétellel?


Azt tudom, hogy x= 2x+c=a

b^2 = x^2-m2

De az alapot azt, hogy kell kiszámolni?



Köszönöm a válaszokat! :)


2020. dec. 7. 16:44
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Az első sor értelmes?

Milyen adatok vannak megadva?

2020. dec. 7. 16:50
 2/6 A kérdező kommentje:

a=?

b=?

c=4

m=2

x=1,5

2020. dec. 7. 16:56
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

a=c+2x=4+3=7

b=d=sqrt(1,5^2+2^2)=2,5

2020. dec. 7. 17:02
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm! ♡
2020. dec. 7. 17:10
 5/6 A kérdező kommentje:
És pl. a c-t azt, hogy számolnám ki ha az x-et nem tudom?
2020. dec. 7. 17:16
 6/6 anonim ***** válasza:
Ilyen kérdést, ne tegyél fel! Csak olyat, hogy megmondod, hogy mi adott, és mit keresel.
2020. dec. 7. 19:24