Azt tudom, hogy x= 2x+c=a
b^2 = x^2-m2
De az alapot azt, hogy kell kiszámolni?
Köszönöm a válaszokat! :)
2020. dec. 7. 16:44
1/6 anonim válasza:
Az első sor értelmes?
Milyen adatok vannak megadva?
2/6 A kérdező kommentje:
a=?
b=?
c=4
m=2
x=1,5
2020. dec. 7. 16:56
3/6 anonim válasza:
a=c+2x=4+3=7
b=d=sqrt(1,5^2+2^2)=2,5
4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm! ♡
2020. dec. 7. 17:10
5/6 A kérdező kommentje:
És pl. a c-t azt, hogy számolnám ki ha az x-et nem tudom?
2020. dec. 7. 17:16
6/6 anonim válasza:
Ilyen kérdést, ne tegyél fel! Csak olyat, hogy megmondod, hogy mi adott, és mit keresel.