Kémia háziban elakadtam! Valaki tud segíteni?


A feladat így szól: 100 g 4 tömegszázalékos NaOH-oldatot valamely egyértékű sav 12,6 tömegszázalékos oldatával közömbösítettük. A reakció lejátszódása után az oldat 5,67 tömegszázalékos (a keletkező sóra nézve). Számítsa ki az ismeretlen sav moláris tömegét! Melyik sav ez?

A segítségeket előre is köszönöm!!!



2020. dec. 7. 15:33
 1/8 anonim ***** válasza:
78%

Hát ebbe te hol akadtál el, ha még el se kezdted?

Lapozz bele a tankönyvedbe,és legközelebb majd sikerülni fog.

2020. dec. 7. 16:36
 2/8 anonim ***** válasza:
77%
Ez elég egyszerű feladat. Melyik része nem megy? Helyetted nem fogom megoldani.
2020. dec. 7. 16:52
 3/8 anonim ***** válasza:
62%
Ez nem megakadás, hanem lustaság. Ha egy egyszerű titrálási feladat nem megy, akkor felejtsd el az egészet.
2020. dec. 10. 08:53
 4/8 A kérdező kommentje:
4 ismerősem nem tudta megoldani pedig 2 közülük orvosira jár és írtak egy 80+ os kémiát:D 5 féle képpen próbáltam megoldani de nem jön ki hogy 63 g/mol
2020. dec. 10. 20:00
 5/8 anonim ***** válasza:
62%
Vagy a megoldókulcs a rossz, vagy az orvosis ismerőseidnek kopott a készségük.
2020. dec. 10. 20:04
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

NaOH + AcH = NaAc +H2O


4 g = 0,1 mol

2,3 + 1,7 + 0,1 Ac + 1 = 2,3 + 0,1Ac + 18


m víz1 =96 g


m oldat 2 = m oldat 2 * 0,844 + 0,1Ac

m víz2 = m oldat 2 * 0,844 + 96 g

m víz = mvíz1 + mvíz2


m só = 2,3 + 0,1Ac


m só / ( m só + mvíz) = 0,567



ez a logikája

a többi csak matek


Van sok ismeretlen van sok egyenlet, csak ki kell számolni...

2020. dec. 10. 20:24
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm!:)
2020. dec. 10. 21:35
 8/8 anonim ***** válasza:
81%
Akkor már értem, hogy hogyan lesznek olyan orvosok, akik a fehérjére azt hiszik, hogy szteroid.
2020. dec. 11. 08:04