A feladat így szól: 100 g 4 tömegszázalékos NaOH-oldatot valamely egyértékű sav 12,6 tömegszázalékos oldatával közömbösítettük. A reakció lejátszódása után az oldat 5,67 tömegszázalékos (a keletkező sóra nézve). Számítsa ki az ismeretlen sav moláris tömegét! Melyik sav ez?
A segítségeket előre is köszönöm!!!
2020. dec. 7. 15:33
1/8 anonim válasza:
Hát ebbe te hol akadtál el, ha még el se kezdted?
Lapozz bele a tankönyvedbe,és legközelebb majd sikerülni fog.
2/8 anonim válasza:
Ez elég egyszerű feladat. Melyik része nem megy? Helyetted nem fogom megoldani.
3/8 anonim válasza:
Ez nem megakadás, hanem lustaság. Ha egy egyszerű titrálási feladat nem megy, akkor felejtsd el az egészet.
4/8 A kérdező kommentje:
4 ismerősem nem tudta megoldani pedig 2 közülük orvosira jár és írtak egy 80+ os kémiát:D 5 féle képpen próbáltam megoldani de nem jön ki hogy 63 g/mol
2020. dec. 10. 20:00
5/8 anonim válasza:
Vagy a megoldókulcs a rossz, vagy az orvosis ismerőseidnek kopott a készségük.
6/8 anonim válasza:
NaOH + AcH = NaAc +H2O
4 g = 0,1 mol
2,3 + 1,7 + 0,1 Ac + 1 = 2,3 + 0,1Ac + 18
m víz1 =96 g
m oldat 2 = m oldat 2 * 0,844 + 0,1Ac
m víz2 = m oldat 2 * 0,844 + 96 g
m víz = mvíz1 + mvíz2
m só = 2,3 + 0,1Ac
m só / ( m só + mvíz) = 0,567
ez a logikája
a többi csak matek
Van sok ismeretlen van sok egyenlet, csak ki kell számolni...
7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm!:)
2020. dec. 10. 21:35
8/8 anonim válasza:
Akkor már értem, hogy hogyan lesznek olyan orvosok, akik a fehérjére azt hiszik, hogy szteroid.