Mennyi idő múlva lesz a kezdetben 2x10^(-14) Bq aktivitású 5 napos felezési idejű radioaktív anyagdarab aktivitása 7,58x10^(-15) Bq?

(A radioaktív anyagok bomlását a egyenlet írja le, ahol C a pillanatnyi aktivitás, C0 a kezdeti aktivitás, t az eltelt idő, T pedig az anyag felezési ideje).

Most logaritmust veszünk, szóval ahhoz is köze van, de akárhogy próbáltam, sehogy sem tudtam megoldani.



2020. dec. 4. 19:08
 1/2 A kérdező kommentje:
C = C0x2^(t/T)
2020. dec. 4. 19:11
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

2*10^(-14)*(1/2)^x=7,85*10^(-15)

(1/2)^x=0,3915

x=ln(0,3915)/ln(0,5)

2020. dec. 4. 19:15