19 200 Ft-ot kell bizonyos számú személy között egyenlően elosztani. Ha kettővel kevesebben volnának, akkor mindegyiknek 800 Ft-tal több jutna. Hányan voltak eredetileg?

másodfokú egyenlettel
2020. dec. 4. 13:38
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Eredetileg x ember volt.


19200/x=19200/(x-2)-800

24/x=24/(x-2)-1


Ezt oldd meg!

2020. dec. 4. 13:47
 2/5 A kérdező kommentje:
koszonom!
2020. dec. 4. 13:51
 3/5 A kérdező kommentje:
nem jon ki egesz szam a gyok alatt
2020. dec. 4. 14:03
 4/5 anonim ***** válasza:

24(x-2)/24x-x(x-2)

x(x-2)=48

x^2-2x-48=0

x1=8 x2=-6

x2 nem megoldás, mert negatív.

2020. dec. 4. 14:36
 5/5 A kérdező kommentje:
nagyon koszonom!
2020. dec. 4. 14:45