másodfokú egyenlettel2020. dec. 4. 13:38
1/5 anonim válasza:
Eredetileg x ember volt.
19200/x=19200/(x-2)-800
24/x=24/(x-2)-1
Ezt oldd meg!
2/5 A kérdező kommentje:
koszonom!
2020. dec. 4. 13:51
3/5 A kérdező kommentje:
nem jon ki egesz szam a gyok alatt
2020. dec. 4. 14:03
4/5 anonim válasza:
24(x-2)/24x-x(x-2)
x(x-2)=48
x^2-2x-48=0
x1=8 x2=-6
x2 nem megoldás, mert negatív.
5/5 A kérdező kommentje:
nagyon koszonom!
2020. dec. 4. 14:45