Melyik az a lehető legnagyobb háromjegyű szám, melynek pontosan 24 osztója van? Sorold fel ezeket az osztókat!


2020. dec. 3. 07:23
 1/3 anonymousreview60 ***** válasza:

A keresett szám: n = p1^k1·p2^k2·...·pm^km

Az osztók száma: o = (k1+1)·(k2+1)·...·(km+1)

o = 24 = 2^3·3¹

km = 3-1 = 2

Emellett kell még keresni l db prímtényezőt, amik kitevőinek összege (2^3-l).

2020. dec. 3. 07:49
 2/3 anonim ***** válasza:

24 osztója van (

p^23 ilyen 3 jegyű nincs

p1*p2^11 ilyen háromjegyű sincs

p1^2*p2^7 legkisebb ilyen négyjegyű

p1^3*p2^5 => 2^3*3^5=864

p1*p2*p3^5 => 2^5*3*7=672

...

2020. dec. 3. 09:19
 3/3 anonim válasza:
matek katedra példa?
2020. dec. 19. 15:36