Egy műszer feszültség méréshatára Um = 9 V ellenállása Rm = 1500 Ω
A műszer feszültség méréshatárát U = 54 V-ra akarjuk bővíteni.
Mekkora értékű előtétellenállásra van szükségünk Re =?
2020. dec. 2. 11:09
1/1 anonim válasza:
Az előtét ellenálláson eső feszültség: U–Um
Az előtét ellenálláson eső feszültség és a műszeren eső feszültség aránya megegyezik az előtét ellenállás és a műszer ellenállásának arányával:
(U–Um)/Um=Re/Rm
Innen az előtét ellenállás: Re=Rm·(U–Um)/Um=1500·(54–9)/9=7500 Ω