Nem értem a trigonometrikát,hogyan kell megoldani ezeket a feladatokat?


1. Egy paralelogramma egyik oldala 34 cm, területe 774 cm2. Mekkorák a szögei, és mekkora a másik oldal hossza?


2. Egy háromszög két szöge 45o és 35o, az előbbivel szemközti oldal 39 cm hosszú. Mekkora a háromszög köré írt kör sugara?


3. Az ABC háromszögben a = 192 cm, b = 65 cm, c = 230 cm.

Mekkora a háromszög legnagyobb szöge?

Mekkora a háromszög területe?



2020. dec. 2. 09:41
 1/1 anonim ***** válasza:

1) Innen hiányzik egy adat, mert így végtelen sok megoldása van.


2) r=a/(2*sin(alfa))=39/sqrt(2)


3)

cos(gamma)=(a^2+b^2-c^2)/(2*a*b) => gamma=

T=a*b*sin(gamma)/2

2020. dec. 2. 10:07