Adottak az A(6;2) B(-3;4) C(-4;7) pontok. a, Mekkora az AB szakasz hosza? b, Írja fel az A és C pontokra illeszkedő egyenes egyenletét.

2020. nov. 30. 19:05
 1/3 anonim ***** válasza:

a)

sqrt((6+3)^2+(2-4)^2)=...

b)

(x-6)(4-2)=(y-2)(-3-6)

2020. nov. 30. 19:09
 2/3 anonim ***** válasza:

Bocsánat! Az AB egyenletét adtam meg.


b)

(x-6)(7-2)=(y-2)=-4-6)

2020. nov. 30. 19:11
 3/3 anonim ***** válasza:

Na még egyszer

b)


(x-6)(7-2)=(y-2)(-4-6)

2020. nov. 30. 19:39