Hány molekula van 40 g vízben?


2020. nov. 30. 18:16
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A víz moláris tömege 18+2*1=20 gramm. Innen ki tudod számolni?
2020. nov. 30. 18:19
 2/5 A kérdező kommentje:
Meg kell szorozni a 20-at 6*10²³-nal?
2020. nov. 30. 18:23
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem. 40 gramm = 2 mól, tehát 2-vel kell szorozni az 1 mólt.
2020. nov. 30. 18:27
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, akkor a megoldás 40*6*10²³ ugye?
2020. nov. 30. 18:33
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Vak vezet világtalant :)

"A víz moláris tömege 18+2*1=20 gramm" Nem. 16+2*1=18 gramm/mol a moláris tömege :)

"megoldás 40*6*10²³ ugye" Nem.

A 40 grammot elosztod 18-cal, és megszorzod 6*10^23-nal.

2020. nov. 30. 18:37