Mennyi a valószínűsége, hogy legfeljebb 3dobás után véget ér a játék?

Van 3 dobókockánk, feldobjuk mind a hármat. Azokat, amikkel 6-ost dobtunk, félretesszük. Ha mindhárom 6-os, abbahaggyuk a játékot, más esetben a megmaradt kockákkal újradobunk. Ezt addig ismételjük, amíg minden kockán 6-os nem lesz. Mennyi a valószínűsége, hogy legfeljebb 3dobás után véget ér a játék?
2020. nov. 29. 15:30
 1/4 anonim ***** válasza:

Bináris fa diagramon próbáld meg ábrázolni, hogy hány hatost dobsz, szerintem az sokat fog segíteni. Ha azután se megy, akkor írj és megoldom.

Hanyadikos vagy egyébként?

2020. nov. 29. 16:17
 2/4 anonim ***** válasza:
Fa digramon*, a binárist csak megszokásból írtam oda ne haragudj:D
2020. nov. 29. 16:18
 3/4 anonim ***** válasza:

1 dobás után ér véget a játék (3) 1/6^3


2 dobás után ér véget a játék

(03) 5^3/6^3*1/6^3=5^3/6^6

(12) 3*5^2/6^3*1/6^2=3*5^2/6^5

(21) 3*5/6^3*1/6=3*5/6^4


3 dobás után ér véget a játék

(003)5^6/6^6*1/6=5^6/6^4

(012) 5^3/6^3*3*5^2/6^3*1/6^2=3*5^5/6^8

(021) 5^3/6^3*3*5/6^3*1/6=3*5^4/6^7

(102) 3*5^2/6^3*5^2/6^2*1/6^2=3*5^4/6^7

(201) 3*5/6^3*5/6*1/6=3*5^2/6^5


Az egyes esetekben számolt valószínűségek összege a keresett valószínűség.

Pl. a (021) kód azt jelöli, hogy elsőre 0, másodikra 2, a harmadokra 1 hatost dobunk.

2020. nov. 29. 16:24
 4/4 anonim ***** válasza:
#3 vagyok Kimaradt (111).
2020. nov. 29. 16:38