Van 3 dobókockánk, feldobjuk mind a hármat. Azokat, amikkel 6-ost dobtunk, félretesszük. Ha mindhárom 6-os, abbahaggyuk a játékot, más esetben a megmaradt kockákkal újradobunk. Ezt addig ismételjük, amíg minden kockán 6-os nem lesz. Mennyi a valószínűsége, hogy legfeljebb 3dobás után véget ér a játék?2020. nov. 29. 15:30
1/4 anonim válasza:
Bináris fa diagramon próbáld meg ábrázolni, hogy hány hatost dobsz, szerintem az sokat fog segíteni. Ha azután se megy, akkor írj és megoldom.
Hanyadikos vagy egyébként?
2/4 anonim válasza:
Fa digramon*, a binárist csak megszokásból írtam oda ne haragudj:D
3/4 anonim válasza:
1 dobás után ér véget a játék (3) 1/6^3
2 dobás után ér véget a játék
(03) 5^3/6^3*1/6^3=5^3/6^6
(12) 3*5^2/6^3*1/6^2=3*5^2/6^5
(21) 3*5/6^3*1/6=3*5/6^4
3 dobás után ér véget a játék
(003)5^6/6^6*1/6=5^6/6^4
(012) 5^3/6^3*3*5^2/6^3*1/6^2=3*5^5/6^8
(021) 5^3/6^3*3*5/6^3*1/6=3*5^4/6^7
(102) 3*5^2/6^3*5^2/6^2*1/6^2=3*5^4/6^7
(201) 3*5/6^3*5/6*1/6=3*5^2/6^5
Az egyes esetekben számolt valószínűségek összege a keresett valószínűség.
Pl. a (021) kód azt jelöli, hogy elsőre 0, másodikra 2, a harmadokra 1 hatost dobunk.