Mennyi a nitrogén részecskék sebessége levegőben 0 és 20 fokon?


2020. nov. 27. 15:40
 1/1 anonymousreview60 ***** válasza:

A molekula haladó mozgásához f = 3 szabadsági fok tartozik: x, y, z irányú mozgás. Ezek mindegyikére 1/2·k_B·T energia esik.

Az ekvipartíció tételélt figyembe véve: E_mozg_haladó_összes = f/2·k_B[J/K]·T[K] = 1/2·m_N2molekula[kg]·v²[m²/s²]

2020. nov. 27. 15:56