2020. nov. 27. 15:40
1/1 anonymousreview60 válasza:
A molekula haladó mozgásához f = 3 szabadsági fok tartozik: x, y, z irányú mozgás. Ezek mindegyikére 1/2·k_B·T energia esik.
Az ekvipartíció tételélt figyembe véve: E_mozg_haladó_összes = f/2·k_B[J/K]·T[K] = 1/2·m_N2molekula[kg]·v²[m²/s²]