Segítségeteket elöre is köszönom!2020. nov. 24. 19:22
1/2 anonim válasza:
x=2^5*3^2*7-7*y-7*41*z =>7|x, x prím, ezért x=7.
Ekkor
1=288-y-41z
y=287-41z => z<287/41=7
Ha z=2, akkor y=205, nem prím
Ha z=3, akkor y=167, nem prím
Ha z=5, akkor y=82, nem prím
Nincs megoldás.
2/2 anonim válasza:
Írjuk fel az egyenletet ebben a formában: x+7y+7*41z = 7*288
ezt átrendezve: x = 7*(288-y-41z). Mivel x osztható 7-tel és prím, x = 7 kell hogy legyen.
Így 7y+287z = 2009, leosztunk 7-tel: y+41z = 287 = 41*7
Ezt megint átírjuk ilyen formába: y = 41*(7-z), y = 41*(egész szám) és prím vagyis y = 41.
Így azt kapjuk, hogy 7+7*41+287z = 2016
287z = 1722
z = 6 ami nem prím, nincs megoldás a prím számok halmazán.