Adott 30 db szám, amiből 5 db-ot ki kell választani. Hány 5ös variáns létezik?


Számok:

1,2,3,4,5,6,7,8,9,10,11,12,13,14,15,16,17,18,19,20,21,22,23,24,25,26,27,28,29,30


Például variánsok:

1,2,3,4,5

1,2,3,4,6

1,2,3,4,7..... stb.


Plusz minden szám csak egyszer szerepelhet a lehetséges variánsokban.


Tehát nem lehet:

1,2,1,3,4

1,3,3,2,1


Hány 5 számjegyből álló variánsa létezik 30 db számjegynek?


2020. nov. 22. 18:21
 1/3 anonim ***** válasza:

(30 alatt az 5) = 30!/(5!*25!) =


= (30*29*28*...*3*2*1)/(5*4*3*2*1*25*24*23*...*3*2*1) = 142.506


Teház 142.506-féle számsort lehet kirakni.


Ha az azonos számokból álló, de különböző sorrendű számsorozatokat is különbözőeknek tekintjük (=például 1,2,3,4,5 és 5,1,4,2,3 két lehetőség), akkor 142.506*5! = 17100720-féle lehetőség van.

2020. nov. 22. 18:25
 2/3 anonim válasza:
30*29*28*27*26
2020. nov. 22. 22:29
 3/3 anonim ***** válasza:
Kalbász
2020. nov. 27. 16:50