Számok:
1,2,3,4,5,6,7,8,9,10,11,12,13,14,15,16,17,18,19,20,21,22,23,24,25,26,27,28,29,30
Például variánsok:
1,2,3,4,5
1,2,3,4,6
1,2,3,4,7..... stb.
Plusz minden szám csak egyszer szerepelhet a lehetséges variánsokban.
Tehát nem lehet:
1,2,1,3,4
1,3,3,2,1
Hány 5 számjegyből álló variánsa létezik 30 db számjegynek?
2020. nov. 22. 18:21
1/3 anonim válasza:
(30 alatt az 5) = 30!/(5!*25!) =
= (30*29*28*...*3*2*1)/(5*4*3*2*1*25*24*23*...*3*2*1) = 142.506
Teház 142.506-féle számsort lehet kirakni.
Ha az azonos számokból álló, de különböző sorrendű számsorozatokat is különbözőeknek tekintjük (=például 1,2,3,4,5 és 5,1,4,2,3 két lehetőség), akkor 142.506*5! = 17100720-féle lehetőség van.