2020. nov. 22. 11:31
1/2 anonim válasza:
Szia,
az egyesített gáztörvény siet segítségedre:
p1*V1/T1 = p2*V2/T2
Mivel a feladat szerint T1=T2, tehát állandó (külföldiül izoterm állapot), ezért elegendő csak a számlálóval foglalkoznunk:
p1*V1 = p2*V2
A kezdeti nyomás 100kPa, kezdő térfogat 450 cm3, szelep nyitásakor p2=170 kPa, kérdés a V2:
100*450 = 170*V2
(FONTOS: Mindig fokozottan ügyelni kell a megfelelő mértékegységekre, átváltásokra! Célszerű mindig SI mértékegységbe átváltani mindent, így az eredményt is SI mértékegységben fogod kapni. Viszont, most ha át is váltom, ugyanúgy aránylik egymáshoz az egyenlet két oldala. Ha bal oldalon kPa a nyomás, cm3 a térfogat, valamint jobb oldalon kPa a nyomás, akkor a keresett térfogatot is cm3-ben fogom megkapni.)
V2 = 100*450/170 = 264,7 cm3
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítségedet:)
2020. nov. 22. 14:27