Megoldanád ezt a néhány matek feladatot?

[link]

2020. nov. 20. 18:19
 1/9 anonim ***** válasza:

Szerintem Te próbálkozz azzal,hogy az egyenletek két oldalán levő kifejezéseket azonos alapú hatványokká alakítod. Ezután a kölcsönösen egyértelműségre hivatkozva a kitevőket teszed egyenlővé, és az így kapott egyenleteket megoldod.

Ha valamelyiket nem tudod megoldani így, akkor kérdezz!

2020. nov. 20. 18:24
 2/9 A kérdező kommentje:
Sajnos hülye vagyok matekból:(
2020. nov. 20. 18:31
 3/9 A kérdező kommentje:
AZ egészet nem tudom megoldani, ezért is írtam ide ki.
2020. nov. 20. 18:31
 4/9 anonim ***** válasza:

A kulcs az, amit az 1-es írt, tehát arra kell törekedni, hogy a bal- és jobb oldalon ugyanaz az alapú hatvány legyen.


a) 4=2^2, tehát ezt tudjuk felírni:


2^(4x-3) = 2^2


A 2^x exponencsiális függvény szigorúan monoton (növő), ez azt jelenti, hogy ha felvesz egy értéket, akkor azt csak egy helyen veszi, és ez az egy helyet meg is tudjuk mondani; ott, ahol a kitevők megegyeznek, tehát


4x-3 = 2, rendezés után

x = 5/4 lesz.


Ellenőrzés:

bal oldal: 2^(4*(5/4)-3) = ... = 2^2 = 4

jobb oldal: 4

Mivel 4=4, ezért jól számoltunk.


A többit ugyanígy kell.


Ahol esetleg ismeretlennel való szorzás/osztás van (e-től kezdve), ott már a hatványozás azonosságait is használni kell.

2020. nov. 20. 18:37
 5/9 A kérdező kommentje:
Sajnos nekem ez kínai amit írtok.
2020. nov. 20. 18:40
 6/9 anonim ***** válasza:
Ez esetben abba kell hagynod a tanulást, és munkát kell keresned.
2020. nov. 20. 18:55
 7/9 A kérdező kommentje:
Dolgozok mellette. Így ez nem lehetőség. Csak nem értem a matekot, nem nekem találták ki.
2020. nov. 20. 19:00
 8/9 anonim ***** válasza:

Egyáltalán 1 ismeretlenes egyenletet meg tudsz oldani?

Mert ha az se megy akkor feleslegesen magyarázza ezt bárki.

2020. nov. 20. 21:59
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a hozzászólásokat. Valaki volt olyan kedves, és lépésről lépésre elmagyarázta a feladatokat privátban. Köszönöm még egyszer.
2020. nov. 20. 22:24