2020. nov. 18. 14:19
1/5 anonim válasza:
A hús térfogata: V=6^2*Pi*2=226,3(cm^3)
2/5 anonim válasza:
A 2 cm-nyi vízoszlop térfogata megegyezik a hús térfogatával.
3/5 A kérdező kommentje:
Köszi szépen, így már világos! :)
2020. nov. 18. 14:26
4/5 anonim válasza:
Igazából ennyi adatból nem lehet megmondani a hús tényleges térfogatát. A számításból csak az derül ki, hogy a húsnak ekkora részét lepi el a víz.
Ha a szövegben benne lenne, hogy a víz a húst teljesen ellepi, akkor lenne a fenti válasz pontos.
5/5 anonim válasza:
#4 Ez valószínűleg egy középiskolai példa, ami rendszerint sosem életszerű. Ha nagyon bele akarnánk menni, akkor az is fontos, hogy saját háztartásban vágott állatból származik-e a hús, vagy bolti, illetve ha az utóbbi, akkor mennyire megbizható a forgalmazó. Tudniillik ugyanis, hogy a bolti húst sokszor telenyomják vízzel, ami csökkenti a sűrűségét, így befolyásolja azt is, hogy mennyire merül el a vízben a kísérlet során. De ilyenkor is simán le lehet nyomni a húst egy vékony, szabályos rúddal, aminek szintén ki lehet számolni a térfogatát a merülési hosszból és az átmérőből, így az általad említett probléma is kiküszöbölhető. ;)