1.Milyen ércből állítják elő az ólmot,ónt,Képlet!
2 Mi redukálja a vasércet a nagyolvasztóban? Egyenletek!
3. Miből és hogyan állítják elő a tímföldet?
4. Írja fel az alábbi egyenleteket: vas+oxigén,Mg+sósav,mészkő hevítése,Al+víz,Ón+oxigén.
5.Mi az acélgyártás lényege? Mi a célja ?
6.Hány gramm vas-klorid keletkezik 26 gramm vas sósavban való oldódása során?(Fe 56,Cl 35.5,H 1 )
2020. nov. 16. 17:35
1/1 anonim válasza:
4. 4 Fe + 3 O2 = Fe2O3
Mg + 2 HCl = MgCl2 + H2
CaCO3 -> CaO + CO2
2 Al + 6 H2O = 2 Al(OH)3 + 3 H2
6. Fe + 2 HCl = FeCl2 + H2
m(Fe)= 26 g / 56 g/mol = 0,46 mol
M(FeCl2) = 56+35,5+35,5= 127 g/mol
m(FeCl2) = 0,46 mol * 127 g/mol = 58,42 g
A többi kérdésedre ott van a tankönyvben a válasz, azt muszáj leszel te kinyitni.