IcyRookie kérdése:

Tudnátok segíteni a kémia házimban?


1.Milyen ércből állítják elő az ólmot,ónt,Képlet!

2 Mi redukálja a vasércet a nagyolvasztóban? Egyenletek!

3. Miből és hogyan állítják elő a tímföldet?

4. Írja fel az alábbi egyenleteket: vas+oxigén,Mg+sósav,mészkő hevítése,Al+víz,Ón+oxigén.

5.Mi az acélgyártás lényege? Mi a célja ?

6.Hány gramm vas-klorid keletkezik 26 gramm vas sósavban való oldódása során?(Fe 56,Cl 35.5,H 1 )



2020. nov. 16. 17:35
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

4. 4 Fe + 3 O2 = Fe2O3

Mg + 2 HCl = MgCl2 + H2

CaCO3 -> CaO + CO2

2 Al + 6 H2O = 2 Al(OH)3 + 3 H2


6. Fe + 2 HCl = FeCl2 + H2

m(Fe)= 26 g / 56 g/mol = 0,46 mol

M(FeCl2) = 56+35,5+35,5= 127 g/mol

m(FeCl2) = 0,46 mol * 127 g/mol = 58,42 g


A többi kérdésedre ott van a tankönyvben a válasz, azt muszáj leszel te kinyitni.

2020. nov. 16. 17:48