SOS! Tudnál segíteni a kémia házimban?


a, ha 2mol kalciumhoz 1mol oxigén kell, akkor 4mol kalcium égéséhez hány mol oxigén kell? Indoklás!


b, 12gramm magnézium égéséhez mennyi oxigén kell? Indoklás!



2020. márc. 26. 19:02
 1/3 anonim ***** válasza:
Minden kémiai reakcióban résztvevő vegyület anyagmennyisége egyenes arányos egymáshoz. Mivel matematika órán megtanultuk, hogy az összetartozó értékpárok hányadosa állandó egyenes arányosság esetén, így ezáltal megbírjuk mondani, hogy 4mol kalcium égéséhez 2mol oxigénre van szükségünk(4*1=4 4/2=2). A periódusos rendszerből kikeressük a magnézium moláris tömegét, ami 24g/mol. Az általad említett 12 grammot elosszuk ezzel, így 0,5molt kapunk eredményül. Szintén az egyenes arányosságot használva megkapjuk, hogy 0,25 mol oxigén szükséges hozzá(0.5*1=0.5 0.5/2=0.25).
2020. márc. 26. 19:37
 2/3 A kérdező kommentje:
#1-gyes köszönöm a választ élet mentő volt! :)
2020. márc. 26. 19:40
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Szívesen segítettem, de nagyon fontos, hogy megértsd ezt az anyagot, mert ennél csak nehezebb lesz.
2020. márc. 26. 19:43