Hány négyzetcenziméter, vagy négyzetmiliméter annak a kör alapú kúpnak az alapterülete,ami 1 köbcentiméter, vagyis 1000 köbmiliméter?


2020. nov. 11. 11:42
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Ehhez kell még a magassága, anélkül csak paraméteresen lehet megadni.
2020. nov. 11. 11:53
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Paraméteresen: Az egyenes kúp térfogata:

V = r^2 * pi * magasság / 3

ebből

r^2 * pi = 3 * V / magasság

2020. nov. 11. 15:34