5 liter vízbe,hány deci 50 fokos házipálinkát kell önteni ,hogy ne fagyjon be a víz, csak -20 fok körül?

2020. nov. 8. 11:46
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
??
2020. nov. 10. 13:26
 2/15 anonymousreview60 ***** válasza:
Ez alapján ki tudod számolni: [link]
2020. nov. 12. 07:55
 3/15 A kérdező kommentje:
Nem tudok angolul,számold már ki nekem légyszi.
2020. nov. 12. 08:03
 4/15 A kérdező kommentje:
Számold már ki nekem légyszives én nem tudom.
2020. nov. 12. 09:08
 5/15 anonymousreview60 ***** válasza:

Az etanol sűrűsége 789 kg/m³.

30 m/m% = 0,3 kg etanol/1 kg keverék = 0,3 kg etanol/(0,3 kg etanol + 0,7 kg víz)

V_etanol = 0,3 kg/789 kg/m³ = 0,3802 l

V_víz = 0,7 kg/1000 kg/m³ = 0,7 l

V/V% = 0,3802/(0,3802 + 0,7) = 35,2 V/V%

Az 5 l vízhez adunk X l 50V/V%-os pálinkát, hogy a keverék 35,2 V/V%-os legyen.

35,2 V/V% = X l · 50V/V%/(5 l + X l)

Átrendezés után x = 11,892 l.

2020. nov. 12. 10:20
 6/15 A kérdező kommentje:
Majdnem 12 liter pálinka?
2020. nov. 12. 10:26
 7/15 anonymousreview60 ***** válasza:

Számolj utána, ha nem hiszed el! Jól teszed, ha nem hiszed el.

5 liter vízhez kell

35,2V/V% = X/(5+X) miatt 1,76 l 100%-os etanol. Ezt, mire a pálinka 50%-as és az elvárt 35,2%- közötti különbségből kijön, az sok térfogat.

2020. nov. 12. 10:48
 8/15 A kérdező kommentje:
??
2020. nov. 14. 04:30
 9/15 A kérdező kommentje:

Malac ,légyszives adj hasznos választ.


Te biztos tudsz segíteni.

2020. nov. 14. 05:17
 10/15 A kérdező kommentje:
??senki nem?
2020. nov. 15. 19:11
1 2