2020. nov. 8. 11:46
1/15 A kérdező kommentje:
??
2020. nov. 10. 13:26
2/15 anonymousreview60 válasza:
Ez alapján ki tudod számolni: [link]
3/15 A kérdező kommentje:
Nem tudok angolul,számold már ki nekem légyszi.
2020. nov. 12. 08:03
4/15 A kérdező kommentje:
Számold már ki nekem légyszives én nem tudom.
2020. nov. 12. 09:08
5/15 anonymousreview60 válasza:
Az etanol sűrűsége 789 kg/m³.
30 m/m% = 0,3 kg etanol/1 kg keverék = 0,3 kg etanol/(0,3 kg etanol + 0,7 kg víz)
V_etanol = 0,3 kg/789 kg/m³ = 0,3802 l
V_víz = 0,7 kg/1000 kg/m³ = 0,7 l
V/V% = 0,3802/(0,3802 + 0,7) = 35,2 V/V%
Az 5 l vízhez adunk X l 50V/V%-os pálinkát, hogy a keverék 35,2 V/V%-os legyen.
35,2 V/V% = X l · 50V/V%/(5 l + X l)
Átrendezés után x = 11,892 l.
6/15 A kérdező kommentje:
Majdnem 12 liter pálinka?
2020. nov. 12. 10:26
7/15 anonymousreview60 válasza:
Számolj utána, ha nem hiszed el! Jól teszed, ha nem hiszed el.
5 liter vízhez kell
35,2V/V% = X/(5+X) miatt 1,76 l 100%-os etanol. Ezt, mire a pálinka 50%-as és az elvárt 35,2%- közötti különbségből kijön, az sok térfogat.
8/15 A kérdező kommentje:
??
2020. nov. 14. 04:30
9/15 A kérdező kommentje:
Malac ,légyszives adj hasznos választ.
Te biztos tudsz segíteni.
2020. nov. 14. 05:17
10/15 A kérdező kommentje:
??senki nem?
2020. nov. 15. 19:11