Hogyan lehet kiszámolni, hogy egy adott hosszúságú körív mekkora sugarú körnek a része?


2020. nov. 1. 00:09
 1/7 anonim ***** válasza:
2020. nov. 1. 00:10
 2/7 anonim ***** válasza:

[link]


Előfordulhat, hogy a sugár nem ismert, csak a kör átmérője. Ekkor vagy kiszámoljuk az sugarat és utána a területet, vagy pedig a következő képletet használjuk.


(2) \begin{equation*}T=\frac{d^2\pi}{4} \end{equation*}

2020. nov. 1. 00:12
 3/7 anonim ***** válasza:

A kör kerülete

A kör kerülete a sugár kétszeresének és a π-nek a szorzata.

2020. nov. 1. 00:13
 4/7 anonim ***** válasza:

A kör kerülete

A kör kerülete a sugár kétszeresének és a π-nek a szorzata.


(9) \begin{equation*}T=2r\pi \end{equation*}


Természetesen, ha a kör átmérője ismert, akkor azt is felhasználhatjuk a kerület kiszámításához.


(10) \begin{equation*}T=d\pi \end{equation*}


Előfordulhat az is, hogy a kör területe ismert, de a sugara nem. Ez esetben a következő képletet kell alkalmaznunk.


(11) \begin{equation*}K=2\sqrt{T} \sqrt{\pi} \end{equation*}


Ha pedig a fordított eset áll fenn, és a kerület az ismert, akkor a kör területe így számolható ki:


(12) \begin{equation*}T=\frac{K^2}{4\pi} \end{equation*}

2020. nov. 1. 00:14
 5/7 A kérdező kommentje:
A körív 2 vége közötti húr hossza is ismert
2020. nov. 1. 00:15
 6/7 A kérdező kommentje:
A húr 1.85cm, a körív 2cm.
2020. nov. 1. 00:40
 7/7 anonim válasza:
A sugár hossza egyenlö a húr hossza a négyzeten elosztva a húr és az ív közötti tävolság nyolcszorosával, mindehhez hozzáadva a a húr és az ív közötti tävolság felét.
2020. nov. 3. 13:53