c) Az aminosavat sztöchiometrikus oxigénben elégetve a füstgáz nitrogént, vízgőzt és szén-dioxidot tartalmaz. Milyen a füstgáz térfogat%-os összetétele?
Kérlek vezessétek is le
Köszönöm
2020. okt. 20. 16:45
1/2 anonim válasza:
A c kérdéshez nem volt több adat megadva?
2/2 anonim válasza:
Molarányok:
54,96/12 (C) : 9,82/1 (H) : 10,69/14 (N) : 24,43/16 (O) = 4,58 : 9,92 : 0,76 : 1,53
Feltételezés: 1 N atom van, ezért 1/0,76-tal szorozva a molarányokat:
6 : 13 : 1 : 2
a) C6H13NO2
b) leucin (az izoleucinban 2 kiralitáscentrum van)
c) 2 C6H13NO2 + O2 → 12 CO2 + 13 H2O + N2
CO2: 12 / (12+13+1) ∙ 100 = 46,15 tf%
H2O: 13 / (12+13+1) ∙ 100 = 50,00 tf%
N2: 100 - (46,15 + 50,00) = 3,85 tf%