Határozza meg az alkohol összegképletét!
Hány %-os levegőfeleslegben történt az égetés?
Kérlek levezetéssel írjátok
Köszönöm
2020. okt. 2. 16:37
1/2 anonim válasza:
A metán és a metanol alapján könnyen belátható hogy az általános összegképlet:
CH3-H: CnH2n+2
CH3-OH: CnH2n+2O
CnH2n+2O + (3n/2 + n) O2 = n CO2 + (n+1) H2O + n O2
n / (n+1) = 7,5 / 10
n = 3
CH3-CH2-CH2-OH
Az oxigénfelesleg azonos a levegőfelesleggel (n = 2n/2):
(3n/2 - 2n/2) / 3n/2 *100 = 33,3 %
2/2 anonim válasza:
*(3n/2 - 2n/2) / 3n/2 *100 = 33,3 %
Ez így nem jó rájöttem, hanem:
2n/2 / 3n/2 * 100 = 66,7 %