A feladat a ZxZ halmazon értendő.
Szimmetrikus,reflexív,antiszimmetrikus,tranzitív és dichotóm a kérdések.
Szerintem nem reflexív így nem is tranzitív de a többiben nem vagyok biztos.
2020. okt. 19. 17:22
1/3 anonim válasza:
Szimmetrikus: igaz, hiszen a+b=b+a.
Reflexív: nem, pl (10,10).
Antiszmmetrikus: nem, pl (2,3) és (3,2).
Tranzitív: nem, pl (5,3) és (3,4) relációban van, de (5,4) nincs.
Dichotóm: nem, pl (8,9) és (9,8).
2/3 anonim válasza:
(a,b) <=> a+b<=8 <=> b+a<=8 <=> (b,a) szimmetrikus transzformáció
5+5>8, így (5,5) nem eleme a relációnak, így nem reflexív a transzformáció
(11,-4) eleme a relációnak, (-4,9) eleme a relációnak, (11,9) nem eleme a relációnak, így nem tranzitív a reláció.
(20,10) nem eleme a relációnak, (10,20) nem eleme a relációnak, így nem dichotóm a transzformáció.
3/3 A kérdező kommentje:
Akkor mégis jól tudtam őket, köszönöm :)
2020. okt. 19. 17:43