Erre a relációra((a,b):a+b≤8) milyen tulajdonságok igazak?


A feladat a ZxZ halmazon értendő.


Szimmetrikus,reflexív,antiszimmetrikus,tranzitív és dichotóm a kérdések.


Szerintem nem reflexív így nem is tranzitív de a többiben nem vagyok biztos.



2020. okt. 19. 17:22
 1/3 anonim ***** válasza:

Szimmetrikus: igaz, hiszen a+b=b+a.

Reflexív: nem, pl (10,10).

Antiszmmetrikus: nem, pl (2,3) és (3,2).

Tranzitív: nem, pl (5,3) és (3,4) relációban van, de (5,4) nincs.

Dichotóm: nem, pl (8,9) és (9,8).

2020. okt. 19. 17:35
 2/3 anonim ***** válasza:

(a,b) <=> a+b<=8 <=> b+a<=8 <=> (b,a) szimmetrikus transzformáció

5+5>8, így (5,5) nem eleme a relációnak, így nem reflexív a transzformáció

(11,-4) eleme a relációnak, (-4,9) eleme a relációnak, (11,9) nem eleme a relációnak, így nem tranzitív a reláció.


(20,10) nem eleme a relációnak, (10,20) nem eleme a relációnak, így nem dichotóm a transzformáció.

2020. okt. 19. 17:38
 3/3 A kérdező kommentje:
Akkor mégis jól tudtam őket, köszönöm :)
2020. okt. 19. 17:43