Kémiai SOS? Feladatok lent.


1, kérdés : 4 gramm oxigén hány gramm kénnel egyesül?

2, kérdés : A megadott reakcióegyenlet alapján számítsd ki,hogy 17 gramm ammónia hány mól, illetve hány gramm kénsavval egyesül?

2NH3+H2SO4=(NH4)2SO4

3, kérdés : Kalcium-hidroxidba szén-dioxidot vezettünk. 10gramm oldhatatlan anyag vált ki a reakció során. Hány gramm szén-dioxidot kötött meg a kalcium-hidroxid?

Ca(OH)2+CO2=CaCO3+H20

Aki tud segítsen! Köszi mindenkinek!


2010. aug. 8. 21:18
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

1.:

S + O2 = SO2

4g O2 = 4/32 mol

==> szükséges kén: 4/32 mol

melynek tömege: 4/32 * 32 = 4g kén


2.: 2NH3 + H2SO4 = (H4N)2SO4


NH3: m = 17 g ===> 1 mol

n kénsav: 1/2 mol

m kénsav: 49 g


3.:Ca(OH)2 + CO2 = CaCO3 + H2O


10 g CaCO3 ----> 10/100 mol (n=m/M)

n CO2 = 0,1 mol

m CO2 = 4,4 g



off: Csak nem pótvizsgára készülsz??

2010. aug. 8. 22:46
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi a segítséget!

Én nem készülök pótvizsgára, csak a munkatársnőm lánya, és neki próbálok segíteni.A többi feladatát már megoldottam,de ezeket a számolásokat én is elfelejtettem.

Ha a kiadott feladatlapot megcsinálja,akkor átmegy a pótvizsgán.Mégegyszer köszi a nevében is!

Megy a pipa!

2010. aug. 10. 14:18
 3/3 anonim ***** válasza:
Nagyon szívesen:)
2010. aug. 11. 02:26