A házimban kidolgozott egyenlet a következő:
c^2=8900+380c
2020. okt. 16. 22:13
1/3 anonim válasza:
Rendezed 0-ra, és másodfokú egyenlet megoldóképletével megcsinálod.
2/3 anonim válasza:
Az egyik megoldás, hogy teljes négyzettét alakítod;
c^2-380c-8900=0, a bal oldal teljes négyzetes alakja:
(c-190)^2-45000=0, hozzáadunk 45000-at:
(c-190)^2=45000, gyököt vonunk:
|c-190|=gyök(45000), ennek két megoldása c1=gyök(45000)+190 és c2=-gyök(45000)+190. Megnézed, hogy a feladat szempontjából melyik jó neked.
A másik megoldás, hogy behelyettesítesz a megoldóképletbe:
Esetünkben a=1, b=-380 és c=-8900. Kicsit szerencsétlen a változó megválasztása, ugyanis az is c, így egy kis lehetőséget ad a félreértésre. A c=-8900 esetén a c nem ugyanaz a c, ami az egyenletben található.
3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!
2020. okt. 17. 17:58