2020. okt. 15. 23:49
1/1 anonim válasza:
pV=nRT n=m/M--> pV=(m/M)RT
ρ(sűrűség)=m/V
ρV=m
pV=(ρV/M)RT <--Átalakítva
V=11dm3
p=2kPa
T=300,15K
R=8,314kPadm3/Kmol
M=2g/mol
ρ=?
2*11=(ρ*11/2)*8,314*300,15
22=13725ρ
0,00160g/dm3=ρ