Mennyi a 11 literes gázpalackban a hidrogén sűrűsége 27C hőmérsékleten és 2kPa nyomáson ?


2020. okt. 15. 23:49
 1/1 anonim ***** válasza:

pV=nRT n=m/M--> pV=(m/M)RT

ρ(sűrűség)=m/V

ρV=m

pV=(ρV/M)RT <--Átalakítva


V=11dm3

p=2kPa

T=300,15K

R=8,314kPadm3/Kmol

M=2g/mol

ρ=?


2*11=(ρ*11/2)*8,314*300,15

22=13725ρ

0,00160g/dm3=ρ

2020. okt. 17. 16:42