Hogyan oldjam meg? a-b osztva "a"az 1/2-diken mínusz "b" az 1/2-diken


2020. okt. 11. 12:41
 1/3 anonim ***** válasza:

Másodszorra se sikerült leírni normálisan a feladatot jobb lenne ha inkább lefényképeznéd.

Ez csak egy sima kifejezés, nincs rajta mit megoldani.

2020. okt. 11. 13:05
 2/3 anonim ***** válasza:

Bővíthetsz a nevező konjugáltjával, majd egyszerűsíthetsz (a-b)-vel.

(a-b)/(a^(1/2)-b^(1/2))=

=((a-b)*(a^(1/2)+b^(1/2)))/((a^(1/2)-b^(1/2))*(a^(1/2)+b^(1/2)))=

=((a-b)*(a^(1/2)+b^(1/2)))/(a-b)=(a^(1/2)+b^(1/2))

Ha a és b különböző nemnegatív számot jelölnek.

2020. okt. 11. 14:01
 3/3 anonim ***** válasza:
Az "a" 1/2-ik hatványa az a négyzetgyök alatt "a" az elsőn. Írd fel így, bővíts a nevező konjugáltjával, akkor eltűnik a nevezőből a gyök, aztán egyszerűsítesz.
2020. okt. 11. 14:33