Hogy döntsem el plusz vagy mínusz lesz e az eredmény?


Ennél: (-8)-(-10)=

Melyiket kell nézni? Melyik minuszokat? Azt tudom ➖ meg ➖ az plusz

➕ Meg ➖ az ➖

➕ Meg ➕ az plusz. De nem tudom hogy melyik elojelek döntik el mi legyen



2019. nov. 6. 16:01
 1/2 anonim ***** válasza:

"- meg - az plusz"

Nem. Ez szorzáskor igaz, összadáskor nem.

(-1)+(-1) = -2

(-1)*(-1) = +1

Összeadáskor attól függ, milyen értékeket adsz össze.

+2-1 = +1

+1-2 = -1


(-8)-(-10) = -8 +10 = 2

Ha egy érték előtt mínusz jel van, akkor előjelet vált, ezért lesz a -(-10) = +10.

Ez olyan, mint a szorzás: -(-10) = (-1)*(-10) = +10

2019. nov. 6. 16:41
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha kivonsz egy negatív számot, akkor lényegében hozzáadod ( azaz - - az +)

Ha hozzáadsz egy pozitív számot az is egyértelmű (+ + az +)

Ha hozzáadsz egy negatív számot, akkor lényegében kivonod ( + - az -)

És ugyanez van ha kivonsz egy pozitív számot (- + az is -)

2019. nov. 6. 16:47