Ennél: (-8)-(-10)=
Melyiket kell nézni? Melyik minuszokat? Azt tudom ➖ meg ➖ az plusz
➕ Meg ➖ az ➖
➕ Meg ➕ az plusz. De nem tudom hogy melyik elojelek döntik el mi legyen
2019. nov. 6. 16:01
1/2 anonim válasza:
"- meg - az plusz"
Nem. Ez szorzáskor igaz, összadáskor nem.
(-1)+(-1) = -2
(-1)*(-1) = +1
Összeadáskor attól függ, milyen értékeket adsz össze.
+2-1 = +1
+1-2 = -1
(-8)-(-10) = -8 +10 = 2
Ha egy érték előtt mínusz jel van, akkor előjelet vált, ezért lesz a -(-10) = +10.
Ez olyan, mint a szorzás: -(-10) = (-1)*(-10) = +10
2/2 anonim válasza:
Ha kivonsz egy negatív számot, akkor lényegében hozzáadod ( azaz - - az +)
Ha hozzáadsz egy pozitív számot az is egyértelmű (+ + az +)
Ha hozzáadsz egy negatív számot, akkor lényegében kivonod ( + - az -)
És ugyanez van ha kivonsz egy pozitív számot (- + az is -)